Varna AltınKum

Spread the love

Varna AltınKum Bulgaristanın üç büyük sahil beldesinin en eski olanıdır,   Bulgaristan Karadeniz kıyısında kuzey kısmında yer alır. Türklerin ve Osmanlının etkilerini burada görmek mümkün bu sahil beldesinin eski adı “Uzun Kum” ve Varna Şehir Merkezinden sadece 13 km uzaklığında.

AltınKum Bulgaristanın kuzey Karadeniz kıyısındaki en popüler tatil beldesidir. Tabiat Parkı’nın eteklerinde yer alan “AltınKum” yasayla korunmaktadır. 3,5 km uzunluğunda ve 100 metre genişliğinde olan plaj altınsı ve ince bir kum ile kaplı.

Tesisin çevresinde eşsiz bitki türleri, eski çeşmelerin yer aldığı beş tane turistik rota ve denizin büyüleyici manzarasına sahip yerler vardır. Parkın Kültürel mirası geniş bir dönemi kapsar – Antik çağdan Ortaçağ’a.

Varna AltınKum seminerler, eğitimler, çalıştaylar, yuvarlak masa toplantıları, aile gezileri ve tatil için uygun otelleri ile  her türlü etkinlik için harika bir mekandır.

2 thoughts on “Varna AltınKum”

  1. Yahu burası gerçekten muhteşem bir yerdi gerçekten biz geçen sene eşimle gittik ve çok memnun olarak döndük kesinlikle tavsiye ederim zaten yazıda çok güzel bir şekilde yazılmış ve iyi bir şekilde anlatılmış varna altınkum o yüzden sizlere de çok çok teşekkürkerimi sunuyorum. Bu sene de gene gitmeyi düşüyorduk ama maalesef işten güçten tatile ayrılamadığımızdan kadınlar plajı ile idare ediyoruz http://kadinlarplajiservisi.com/ üzerindeki servisle gidip geliyoruz bakalım.Tekrar en kısa zamanda varna altınkum'a ulaşmak istiyorumm :)))

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir